пятница, 20 января 2023 г.

 Мистецтво 9 клас   Тема. Мова  і види  кіномистецтва

Ст. 117-123

Перегляньте  відео:

https://www.youtube.com/watch?v=9ZEECXCjIPs

Виконайте  тест:

1.

Кіномистецтво – це:

а)

напрям в мистецтві ХІІІ – ХV ст.., започаткований у Франції;


 
б)

вид мистецтва, твори якого створюються за допомогою кінознімання реальних, спеціально інсценованих, або відтворених засобами анімації подій;


 
в)

галузь економіки, що виробляє кінофільми, спецефекти для кінофільмів, мультиплікацію, і демонструє ці твори глядачам.


2.

Найбільш прибутковим фільмом в історії кіно є :

а)

«Зоряні війни» Джорджа Лукаса

 
б)

«Титанік» Джеймса Кемерона

 
в)

«Віднесені вітром» Віктора Флемінга

3.

Перший фільм «Вихід робітників із фабрики» у 1895 році побачили глядачі столиці:

а)

Франції

 
б)

Англії

 
в)

Індії

4.

Найдрібніший елемент кінострічки

а)

сцена

 
б)

 кадр

 
в)

ракурс

 
г)

сюжет

5.

Фільм, в основу якого лягли зйомки справжніх подій та осіб, називається:

а)

 ігрове

 
б)

документальне

 
в)

анімаційне

 
г)

науково-популярне

6.

Музичний супровід до фільму, мюзиклу, комп’ютерної гри називається:

а)

блокбастер 

 
б)

трейлер

 
в)

саундтрек

7.

За тривалістю показу фільми поділяють на :

а)

Повнометражні та короткометражні

 
б)

Рекламні та відеокліпи.

 
в)

Кіномініатюри.

8.

Основні види кіно :

а)

Документальне та науково-популярне.

 
б)

Художнє, анімаційне, документальне та науково-популярне.

 
в)

Фантастика, комедія.

9.

Винахідниками кінематографа стали : 

а)

Огюст і Луї Люм’єри.

 
б)

Йосип Тимченко.

 
в)

Жорж Мельєс.

10.

Днем народження кіно вважають :

а)

25 грудня 1896 р.

 
б)

28 грудня 1895 р.

 
в)

23 грудня 1895 р.

11.

Де було влаштовано перший публічний показ сеансу?

а)

У парижському «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок

 
б)

В Німеччині.

 
в)

В Італії

12.

Назвіть найпрестижнішу кінонагороду.

а)

«Золотий ведмідь».

 
б)

«Золотий глобус».

 
в)

«Оскар».

Найпрестижніші кінопремії у світі

78

Щороку в світі кіноіндустрії проходять урочисті церемонії нагороджень та фестивалі.

Талановиті діячі кіномистецтва удостоюються високих нагород, а на суд глядачів і журі постають нові картини. У цій статті ми розповімо про найпрестижніші кінопремії в світі.

Премія «золотий глобус»

Премія голлівудської асоціації іноземної преси “золотий глобус” з’явилася в 1944 році і проводиться щорічно в середині січня. Переможець визначається голосуванням за участю майже 100 журналістів міжнародного рівня.

Бронзова земна куля, оповита кінострічкою, уособлює ідею інтернаціональності премії і вручається за роботи в кінофільмах і телевізійних картинах.

Статуетку нерідко називають “індикатором ” оскара”. Якщо пильно поглянути на історію обох премій, то стане очевидно, всі фільми, удостоєні золотої статуетки, раніше нагороджувалися «золотим глобусом».

Першим фільмом, який взяв 6 нагород з 6, став» пролітаючи над гніздом зозулі ” в головній ролі з джеком ніколсоном в 1976 році. Його рекорд побила музична картина дем’єна шазелла “ла-ла ленд” в головних ролях з еммою стоун і райаном гослінгом, забравши 7 нагород з 7 номінацій на церемонії в 2017 році.

Премія «золота маска»

“золота маска” є головною нагородою bafta – британської академії кіно і телевізійних мистецтв. Вона вручається за заслуги в галузі кінематографа з 1948 року в лондоні.

Гільдія телепродюсерів приєдналася до кіноасоціації тільки через 10 років. Відтоді право брати участь у боротьбі за приз мають і багатосерійні проекти, що транслюються на телебаченні.

У 1958 році ведучими церемонії ставали френк сінатра, дін мартін і семмі девіс-молодший. Джазові співаки здалися засновнику премії ” заводними хлопцями, здатними розважити публіку» і затвердив їх на роль конферансьє.

Щорічно в лютому визначаються переможці в 24-х номінаціях, включаючи премію імені олександра корди за кращий фільм року, нагороду девіда ліна за кращу режисуру і нагороду карла формана за кращий сценарій.

Премія «сезар»

“сезар « – це європейський аналог»оскара”. Премія була заснована французькою академією кінематографічних мистецтв у 1976 році. Щорічні церемонії проводяться в лютому і збирають кращих акторів, режисерів, костюмерів і композиторів – всіх, хто причетний до створення концепції фільму.

Статуетка названа на честь французького скульптора сезара бальдаччіні, який над нею працював. Автор виконав її у вигляді зім’ятого журналу, символізуючи пресу, яка є одним з головних інформаторів в середовищі кінолюбителів.

Найбільш номінованим актором за всю історію «сезара» став жерар депардьє – 12 разів критики висували французького артиста на престижну кінопремію. Удостоївся почесної нагороди депардьє лише двічі.

Крім церемоній нагородження, на яких ведучі тільки оголошують рішення американської академії кіномистецтв, в світі фільмоіндустрії проводяться кінофестивалі.

Вони відрізняються своїм форматом-на публічних показах глядачам і журі демонструють фільми. Крім основної премії, присуджується приз на основі уподобань глядачів.

Премія «золотий лев»

Найстарішим кінофестивалем вважається венеціанський – він був заснований в 1934 році. Захід проходить щороку з серпня по вересень на острові лідо. Оцінюють режисерські картини знавці авторського кіно.

Нагородою за найкращий фільм є крилатий «золотий лев» – символ венеції. З точки зору кіно, хижа тварина з крилами уособлює складний сюжет, представлений глядачеві в простому викладі. Режисери авторських фільмів зачіпають вічні теми, тому вміння розповісти про них глядачеві зрозумілою мовою – одне з головних завдань.

Всього в рамках одного фестивалю беруть участь не більше 20 картин. Переможця визначає експертне журі, що складається з кінокритиків, режисерів і сценаристів.

Премія “золота пальмова гілка”

Каннський кінофестиваль існує з 1946 року і проводиться на лазурному березі в травні. З 1955 року призом є символ канн»золота пальмова гілка”.

Пальмовою гілкою також в давнину вінчали голови воїнів, що вийшли переможцями в битвах. У сучасному світі даний символ має менш войовниче значення і вручається кращим на конкурсах і змаганнях.

Єдиною жінкою, яка отримала цю нагороду, є австралійський режисер джейн кемпіон за фільм «піаніно» 1992 року.

Премія «золотий ведмідь»

У 1951 році в німеччині був відкритий міжнародний берлінський кінофестиваль берлінале. Він проходить в лютому і головною його нагородою є»золотий ведмідь”. Статуетка виготовлена жінкою-скульптором рене сінтеніс.

В якості «преміального» тварини ведмідь обраний невипадково. Він зображений на гербі німецької столиці і є символом берліна.

Вперше представники російського кінематографа з’явилися на кінофестивалі в 1975 році. “сто днів після дитинства” сергія соловйова був першим радянським фільмом, який отримав нагороду за кращу режисуру.

Премія «санденс»

Найпрестижнішою нагородою в галузі незалежного кіно є премія»санденс”.

Кінофестиваль був заснований актором робертом редфордом в 1985 році і названий на честь персонажа у фільмі «бутч кессіді і санденс кід». Статуетки присуджуються кращим режисерам на початку року в парк-сіті штату юта.

Офіційним організатором фестивалю є інститут “санденс” – некомерційна організація, відповідальна за підтримку незалежних кінодіячів у всьому світі.

Премія «золотий тигр»

На міжнародному роттердамському кінофестивалі в січні режисерам вручають “золотого тигра”. Крім статуетки у вигляді голови тигра, автори 3-х кращих фільмів отримують грошовий приз – по 15 тисяч євро.

Фестиваль створений з метою підтримувати альтернативне і некомерційне кіно східно-азіатських країн. Кінематограф в цих державах розвинений на недостатньому рівні.

В основному тут знімають низькобюджетні фільми, які не здатні зрівнятися з голлівудськими касовими стрічками. З цієї причини в 1972 році хуберт балс створив фестиваль для нагородження фільмів, створених у країнах, що розвиваються.

Найпрестижніша російська кінопремія

Статуетка богині, що знаменує перемогу « “ніка” вручається за найкращі роботи діячів вітчизняного кіно. Премія заснована в 1988 році спілкою кінематографістів срср, а нині – російською академією кінематографічних мистецтв.

Перших переможців обирали абсолютно всі члени спілки кінематографістів. З початку 1990-х років голосування стало анонімним, і право голосу залишилося тільки у членів академії кінематографічних мистецтв,

Автором статуетки “ніка” є скульптор сергій мікульський. Своє ім’я ця нагорода отримала не відразу. Після довгих обговорень премію вирішили назвати по імені героїні фільму михайла калатозова «летять журавлі ” – нікою.

Фігурка виготовлена вручну з бронзи і зверху покрита золотом. Статуетка являє собою дівчину з витонченою фігурою і крилами за спиною, що символізують перемогу.

Найпрестижніша кінопремія у світі

Перша церемонія нагородження премії “оскар” відбулася в 1929 році. Нагорода вручається діячам кіномистецтва за внесок у світову індустрію створення фільмів. Вручення проходить щорічно в лос-анджелесі і транслюється в багатьох країнах світу, включаючи росію.

“оскар” визнаний найпрестижнішою кінопремією в світі. Її створив глава кіностудії metro-goldwyn-mayer луїс барт майєр. Майбутні володарі “оскара” визначаються не членами журі, а шляхом голосування ради академії.

Статуетка являє собою лицаря, що стискає в руках меч. Він стоїть на постаменті у вигляді котушки кінострічки з п’ятьма отворами. Кожне символізує один з відділів академії кінематографічних мистецтв: акторський, режисерський, продюсерський, технічний і відділ сценаристів.

Рекорд за кількістю статуеток встановив уолт дісней. Він був удостоєний 26 “оскарів”. А на церемонії нагородження за «білосніжку і сім гномів» йому вручили одну велику статуетку і сім маленьких.


Комментариев нет:

Отправить комментарий