Історія 11 клас
Тема. Китай
Мета. Дати уявлення про розвиток
Китаю у другій
половині ХХ – початку ХХІ
ст.; показати ко-
муністичні експерименти
50-70 рр.; з’ясува-
ти суть
економічних реформ 80-90рр.
Розвивати навички
роботи з відеоматеріала-
ми; навички аналізу та
рефлексії.
Виховувати в учнів
розуміння того,що загаль-
нолюдські цінності
є пріоритетними для нор-
мального розвитку держави.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Інформаційна підтримка уроку:
1. Презентація «Біографія
Мао Цзедуна »
2. Документальний фільм «Кровь на снегу»
режисера Леоніда
Млєчина
3.Документальний фільм
«Ночь над Китаем»
режисера А.Медвєдкіна
Хід уроку.
І.Організаційно-мотиваційний етап.
1.Актуалізація знань «Китай
учора і сьогодні»
2.Постановка учнями і вчителем
задач уроку.
ІІ.Вивчення нового матеріалу.
1.Ознайомлення з планом
уроку(роздрукований
екземпляр лежить у кожного
учня)
2.Презентація «Біографія Мао
Цзедуна»
3. Колор-тест 1 «Моя оцінка Мао
Цзедуна»
4. Перегляд фрагментів
фільму,робота з текстами
і створення кластера «Соціально-економічні
експерименти в Китаї в 50-
70рр.»
5.Колор-тест 2 «Моя оцінка Мао
Цзедуна»
6.Фішбоун «Реформи 80-90рр»
7.Рефлексія у формі
хайку.
8.Підсумки
9.Домашнє завдання . Написати ессе
на тему
« Мао Цзедун : геній чи
злочинець ?»
1
Діяльність учителя
|
Діяльність учнів
|
І етап
1.Звучить китайська народна
музика , слайд-шоу «Велика китайська
стіна,фото Китаю»
- Ви вже зрозуміли,що
сьогодні на уроці
ми будемо вивчати
тему…
Я вважаю,що ця тема для вас
не
“terra incognita”.В минулому
році ми вивчали події,що
відбувалися в
Китаї до 1939р.,про сучасний же Китай ви й самі немало знаєте.
Тому зараз ми з вами
активуємо вашу пам’ять …
( фіксую на плакаті відповіді учнів у вигляді ключових слів)
2.Пропоную учням визначити
завдання уроку
ІІ етап
1.Ознайомлення учнів з планом вивчення
теми
2.-Закінчилася Друга світова війна,
Японія капітулювала. Та в
Китаї розгорілася нова війна – громадянська ,між
гомінданівцями і комуністами.В 1949 р.
війна за- кінчилася перемогою КПК.1
жовтня в Пекіні була проголошена КНР. Лідером держави став Мао Цзедун. Яким був Мао зараз ми побачимо,переглянувши
презентацію.
3.-Ми з вами ознайомились з біо-
графією Мао. У кожного з вас
склалася певна думка про нього.
Перед вами лежить «Колор-тест 1»
Визначте своє відношення,вибравши
відповідний
|
-називають тему «Китай»
-називають відомі факти,імена
з теми «Китай»за 10кл. і факти про
Китай сучасний.
-учні визначають завдання уроку
-учні переглядають план
(надрукований для кожного учня)
- презентація «Біографія Мао
Цзедуна»(учнівська презентація)
- учні працюють з колор-тестами
|
2
Діяльність учителя
|
Діяльність учнів
|
колір.
-Хто готовий прокоментувати свій вибір?
4. Друге питання нашого плану ми почнемо з перегляду фрагментів документальних фільмів
.Ваша задача : зафіксувати все,що вам запам’ятається . Потім ми разом
спробуємо оформити кластер
«Соціально-економічні експерименти 50-60рр»
5. А тепер давайте з’ясуємо,чи змінилася ваша
оцінка
діяльності Мао Цзедуна.Перед вами «Колор-тест 2" Визначте своє
відношення,обравши
відповідний колір.
Будь-ласка,прокоментуйте свій
вибір.
6. Розповідь про ситуацію,що
склалася в країні, про необхідність
реформ.
-Які ж реформи були проведені та
їх результати,ми зараз
визначимо,використавши прийом
«Фішбоун».У нас є проблема –
економічна криза. Це голова
нашої рибки. Є реформи , які я вам зараз
назву – це верхня частина нашої
рибки.Ви, переглянувши
матеріал підручника, скажете,як
ці реформи були втілені в життя,і
допоможете утворити нижню частину рибки.
А потім визначимо результат- це буде
її хвіст.
7. Тепер утворіть пари
і спробуйте коротко ,в стилі хайку, висловитись про реформи
80-90 рр, або про їх організатора
Ден Сяопіна.
8.Підсумки уроку
9.Домашнє завдання
|
(інструкція)
-коментарі за бажанням учнів
(декілька,краще з різними оцінками)
-переглядають фрагменти,
занотовують і працюють разом з
учителем над створенням
кластера
-учні працюють з «Колор-тестом 2»
-коментарі учнів
- учні опрацьовують матеріал підручника і відповідають
-учні складають хайку .За
бажанням зачитують.
( Приклад хайку:
Лідер країни Мао
Хотів Китай зробити найсильнішим,
Але не зміг…)
|